Plemiona to rozbudowana przeglądarkowa gra strategiczna, osadzona w mrocznych średniowiecznych czasach. Celem gry jest stworzenie wioski, a następnie doprowadzanie jej do władzy i chwały, dzięki wydobyciu cennych minerałów, handlu z sąsiadami, sojuszom i licznym podbojom. Plemiona, znane są szerszej publiczności pod międzynarodową nazwą Tribal Wars.
Pierwsze kroki w grze, stawiasz jako zarządca maleńkiej wioski, której majętność i potęgę będziesz utrwalał w kolejnych etapach rozgrywki. Losy tych włości będą zależeć od Twojego zmysłu stratega, umiejętności dyplomatycznych i bojowych. Aby zacząć rozwijać swoją wioskę w początkowej fazie gry, skup się na wydobywaniu dostępnych w pobliżu zasobów mineralnych oraz budowie pierwszej osady składającej się na początku jedynie z ratusza i spełniających najbardziej podstawowe funkcje chat do magazynowania surowców w spichlerzu czy pomieszczeń do hodowli zwierząt. Inwestycje najlepiej rozpocząć od wybudowania i ulepszenia bazowych budowli wydobywczych, tj. tartaku, huty żelaza i cegielni. Rozbudowa tych pomieszczeń okaże się kluczowa dla przyśpieszenia procesu gromadzenia trzech głównych zasobów budowlanych i militarnych – drewna, gliny i żelaza.
Kolejnym ważnym elementem jest ratusz, którego systematyczne ulepszanie prowadzi do skrócenia czasu konstrukcji innych budowli. Po pewnym czasie zyskasz dostęp do bardziej skomplikowanych i zaawansowanych elementów infrastruktury (np. murów obronnych, koszar, stajni czy warsztatu). Rozwijanie tych opcji zwiększa z kolei znacznie potencjał militarny miasta, umożliwiając mu rekrutację żołnierzy do armii. Silne zaplecze bojowe otwiera możliwości zawierania nowych sojuszy i niesienie pomocy zaprzyjaźnionym władcom. Siły uderzeniowe komponuje się dowolnie poprzez korzystanie z dwunastu unikalnych typów jednostek – mieczników, toporników, łuczników i katapulty czy rycerzy, itp. Przed wyborem sił zbrojnych należy zastanowić się nad ich plusami i minusami. W analizie pomogą nam takie parametry jak koszt budowy, potencjał ofensywny, obrona przed ostrzałem łuczników i szarżom kawalerii, szybkość itp.)
Twórcy gry uwzględnili w rozgrywce rzeczywisty cykl dobowy, który posiada inną kolorystykę w zależności od tego czy gracze prowadzą działania w dzień czy w nocą, co stanowi bardzo miłe urozmaicenie gry. Zagraj teraz