World of Tanks jest prawdziwą rewolucją w dziedzinie darmowych gier MMO. Po pierwsze – wyróżnia się tematyką, po drugie – stopniem realizmu, po trzecie – daje możliwość zastosowania różnorodnej taktyki w  rozgrywce, a po czwarte – jest niezwykłą hybrydą gatunkową. W najnowszej grze studia Wargaming, przejmujesz kontrolę na realistycznie odwzorowanym czołgiem, rozwijasz klasę swojej maszyny i doświadczenie załogi oraz uczestniczysz w starciach taktycznych, które wymagają zarówno myślenia jak i znakomitej zręczności. Pomimo wyglądu FPS-a gra posiada liczne elementy RPG oraz rozbudowanej strategii.  Wszystko to zadecyduje o Twoim sukcesie lub porażce na polu bitwy.

Grę rozpoczynasz, sterując lekkim podstawowym czołgiem jednej z trzech wybranych nacji (ZSRR, III Rzeszy i Stanów Zjednoczonych) przy pomocy klawiszy WSAD oraz myszy, jak w klasycznych FPS-ach. Dzięki zakończonych sukcesem bitwach czy przeprowadzonym pomyślnie zwiadom, otrzymujesz fundusze i punkty doświadczenia. Jest Ci to potrzebne do ulepszania dotychczasowych maszyn lub odblokowania dostępu do zupełnie nowych pojazdów bojowych.

Bitwy są rozgrywane w systemie matchmakingu – na mecze czeka się zaledwie kilka sekund, a grupy są dopasowywane pod względem doświadczenia oraz dopasowania klas, dzięki czemu nie znajdziecie po jednej stronie konfliktu samych czołgów czy artylerii. Starcia obejmują do 30 graczy. Oprócz wyważonego balansu gra posiada również bardzo efektowny i dynamiczny klimat walk. Jak na grę darmową,  wymiana ognia jest szybka, a eksplozje wyjątkowo widowiskowe.

Kolejny duży plus gry to jej realizm. Znajdziecie w niej ponad 150 pojazdów pancernych,  produkowanych w Niemczech, Związku Radzieckim i USA w latach 30-50 ubiegłego stulecia jak i eksperymentalne projekty, które nigdy nie ujrzały światła dziennego.  Nie mniej ciekawe jest też poruszanie się czołgu – jadąc czołgiem, nie możesz przesuwać się na boki, a same maszyny poruszają się, jak na ich gabaryty przystało,  wyjątkowo ślamazarnie.

Jednak realizm World of Tanks to również scenerie. Charakterystyczne pejzaże Europy Wschodniej, uliczki niemieckich miast czy legendarna Prochorowka pomogą  Wam poczuć klimat tamtych lat. Zagraj teraz